Pracovněprávní nároky: Výpověď pro nadbytečnost po návratu z rodičovské dovolené

Rodičovská Nárok na odstupné

Dobrý den, dceři končí rodičovská dovolená 10.7.2018 a stávající zaměstnavatel jí chce dát výpověď pro nadbytečnost. Před mateřskou, kterou měla za sebou na dvě děti (cca 6 let), pracovala u firmy cca 4 roky. Nyní potřebuje vědět kolik měsíců bude mít odstupné a z jaké částky se vypočítává (z výplaty nebo z rodičovského příspěvku)? Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den,

dle našeho názoru, jestliže dojde k výpovědi pro nadbytečnost, odstupné by se mělo vypočítávat z průměrného platu.