Pracovněprávní nároky: Zadavatel zakázky nezaplatil za vykonanou práci

Nevyplacená mzda Ostatní

Dobrý den, chtěla bych se poradit, jakým způsobem postupovat, pakliže zadavatel zakázky nezaplatil za vykonanou práci s tím, že o výstupní materiály (fotky) si řekl a byly mu zaslány. Od té doby nekomunikuje (je to zhruba týden). Smlouva mezi námi žádná není, pouze ústní, nicméně v ruce mám písemnou komunikaci. Prosím o radu, jakým způsobem postupovat, aby byla práce řádně proplacena.

Pěkný den,

smlouva může mít dle zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve většině případů i ústní formu. Tedy v tomto případě i uzavřena smlouva byla. Bohužel nevím, jakými prostředky s objednatelem komunikujete, ani jak jste byli domluvení na splatnosti a platební metodě. Reálně je zde možnost domáhat se nároku soudní cestou, ovšem velké riziko zde spočívá v problematickém dokazování.

S pozdravem Vaše nároky.cz