Reklamace/e-shopy: Zákonná lhůta pro vrácení peněz při zrušení objednávky zákazníkem

Vrácení peněz

Dobrý den, před 14 dny jsem si na internetových stránkách --- koupil zboží v hodnotě 10500 kč. Hned jsem ho zaplatil kartou, nicméně objednávku jsem po asi 5 min zase zrušil. Peníze mi přesto byly odečteny z účtu a už 14 dní marně čekám na refundaci. Když jsem tam 2x volal, řekli mi, že se jim zboží zatím nevrátilo zpět do skladu a přitom ten sklad podle mě nikdy ani nemělo opustit. Navíc na svých stránkách píšou, že refundaci provedou k datu provedené transakce, což je taky nesmysl. Jaká je zákonná lhůta pro vrácení peněz v tomto případě? Děkuji

Dobrý den

Zrušení objednávky, která již byla přijata a zaplacena lze v tomto případě pokládat za zákonné odstoupení od smlouvy dle občanského zákoníku, jež může spotřebitel uplatnit do 14 dnů. Dle ustanovení § 1832 pak „odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, vrátí mu podnikatel bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem“. Peníze Vám tedy měly být vráceny do 14 dnů od doručení odstoupení od smlouvy.