Právo na vaší straně

Může za zpožděný let cestovka nebo letecká společnost?

10.7.2019

RADY A TIPY

Koupili jste si zájezd s cestovní kanceláří a hned při odletu vás potkalo zpoždění na letišti? V takovém případě máte při splnění základních podmínek nárok na odškodnění ve výši 250 - 600 € na osobu. K zodpovědnosti je však potřeba hnát dopravce, nikoliv cestovní kancelář.

Pokud si koupíte zájezd u cestovní kanceláře, očekáváte obvykle plný a maximální servis od začátku do konce. O to více vás pravděpodobně naštve, když se problémy objeví už při odletu na letišti. Několikahodinové zpoždění letu vám dozajista zkazí náladu a vysněný zájezd se na nějakou dobu promění v utrpení. Právě na tyto případy však pamatují zákony, které vám garantují finanční odškodnění, pokud zpoždění překročí tři hodiny.

Výše odškodnění, které můžete získat, se pohybuje od 250 do 600 € v závislosti na délce letu, tedy 6000 Kč - 15 000 Kč. Povinnost vyplatit finanční odškodnění, pokud splníte všechny podmínky, má letecká společnost.

To platí i pro lety (včetně charterových), které si cestující koupil jako součást zájezdu. I v takovém případě však musíte odškodnění požadovat po dopravci, se kterým jste letěli, nikoliv po cestovní kanceláři. Ta je zpravidla zodpovědná za celý zbytek pobytu.

Na uplatnění nároku na komepenzaci za zpožděný let máte až 3 roky. Často se však stává, že se dopravci vymlouvají a nechtějí cestujícím odškodnění vyplatit, i když na něj mají nárok. V takovém případě se můžete obrátit na nás. Naši spolupracující advokáti vám kompenzaci vymohou a předem za právníka nemusíte nic platit!

Odškodnění za zpožděný let

Chcete získat odškodnění za zpožděný let? Nebo si nejste jistí, zda na finanční kompenzaci za zpoždění letu máte nárok?

V obou případech můžete zadat případ k posouzení zdarma. Spolupracující advokát se na váš let podívá a posoudí, kolik by vám letecká společnost měla zaplatit. A pokud budete mít zájem, se získáním peněz vám i pomůžeme.

Zadejte případ k posouzení nároku zdarma