Reklamace/e-shopy: Musím platiti odtah auta při reklamaci?

Reklamace Reklamace automobilu

Dobrý den, koupila jsem auto z autobazaru. Ford Mondeo, 5 let. Byla provedena technická prohlídka, vše v pořádku. Po 3 měsících používání jsem se náhle s autem už nerozjela. Majitel autobazaru se postaral o odvoz auta do servisu a jelikož je špatná řídící jednotka, nechal auto v rámci záruky spravit na své náklady. Chce po mě ale zaplatit odtažení a přivezení auta. Má na toto nárok? Já myslím, že bych nic platit neměla. Děkuji za odpověď. H.

Dobrý den,

z odpovědnosti za vady vyplývá též odpovědnost za náklady spojené s odstraněním vad. Jelikož odtažení a přivezení auta do servisu bylo nutné pro odstranění vady, jedná se o náklad s tím spojený a zaplatit by tak měl prodávající.