Reklamace/e-shopy: Odstoupení od kupní smlouvy automobilu

Odstoupení od smlouvy Kupní smlouva Koupě automobilu Reklamace automobilu

Dobry den, zakoupil jsem automobil od soukrome osoby, 2006 ale prodejcem garantovanych 82tis km najeto. Se stavem jsem se seznamil, vozidlo projel, na 82tis. mi prislo esteticky trochu zanedbane, ale onech 82tis km se mi libilo. Podepsali jsme smlouvu, kde uvedl ze souhlasim se stavem a byl jsem seznamem se vsim, olej vymenen před cc 8000km ,pripsal ze vozidlo je bez garance, ale na onech najetych km se zarucil, popravde jsem ani estetiku neresil, poněvadž se jedna o dodavku, která ma sloužít na stavbu domu.Po podpisu jsem zaplatil a vydat se na cestu domu, kde cca po 160km mi klekl motor.Pozdeji jsem zjistil, ze slo o tzv. zešílení dieslu, coz se projevi tim, ze turbo nasaje olej, který v nem chytle a auto samo prida na plny vykon, i když rychel vypnete klicek, olej proste hori sam, z motoru se zakouri a auto nejede. Zjistil jsm ze je to zanedbanou udrzbou, nemeneni oleje, spatnym zachazenim, a v neposledni řade když uz ma auto hodne najeto.Olej jsem před jizdou ještě zkontroloval, a doplnil naftu na benzince. Volal jsem prodejci hned zpet,ze mu auto vracim a ze odstupuji od smlouvy,rekl jsem mu co se stalo, ale stavi se negativne.Vinu vicemene svaluje na me, ze jsem to snad moc hnal, a ze jsem byl se stavem seznamen a podepsal smouvu.Chtel bych vedet, na co mam nárok a jak postupovat, dekuji s pozdravem L.S.

Dobrý den,

Ve vašem případě by bylo třeba posoudit přesné znění smlouvy. V případě uplatňování nároků vůči prodejci je třeba doložit, že předmětná vada na vozidle musela být prodejci známa již při prodeji, popř. že se na voze již tato vada vyskytovala. V závislosti na situaci se pak může jednat o skrytou vadu a pak máte dle občanského zákoníku právo od smlouvy odstoupit. V případě odstoupení od smlouvy mají obě strany povinnosti vrátit to co plnili.