Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz bez vyplnění protokolu

Odškodnění za úraz Odškodnění Pracovní úraz

Dobry den. Mela jsem v praci uraz. Byla jsem na Pn 7dní. Siti hlavy atd. Nemela jsem moznost vybavit zadny protokol o pracovnim urazu akorat byl uraz zapsan jenom do knihy urazu. Mam pravo dostat od zamestnavatele 100%? I kdyz jsem protokol nepodavala do pojistovny nebo jak mam postupovat abych neprisla o penize. Dekuji s pozdr. D.

Pěkný den,

z vašeho dotazu neplyne jediný důvod, proč by Vám měl zaměstnavatel krátit bolestné. Nyní byste měla oslovit zaměstnavatele a žádat o náhradu škody, tedy bolestné apod... Doporučuji sehnat si opis knihy úrazů. Pouze pokud by zaměstnavatel odmítl poskytnout náhradu vzniklé újmy a neumožnil Vám pořízení opisu z knihy úrazů, mohlo by při soudním vymáhání odškodnění být problematické Váš nárok prokázat.

V případě, že by Vám zaměstnavatel odmítl vzniklou újmu nahradit, prosím neváhejte zadat si případ na webové stránce Vašenároky.cz.

S pozdravem, Vaše nároky.cz