Reklamace/e-shopy: Reklamace automobilu po ujetí 16 000 km.

Reklamace zboží Reklamace automobilu

Dobrá den, koncem roku 2016, jsem si koupil nové auto Citroen Cactus a po ujeti 16000 km. Mne odchazejí gumy na pedalech. Mysíte, že mám nárok na reklamaci?.Předem děkuji za odpověď.

Pěkný den,

Pokud je vozidlo zakoupeno v roce 2016 mělo by být ještě v záruce, v tom případě by připadala v úvahu záruční oprava. Co se týká reklamace, pak je zásadní jestli se závada na novém voze projeví do 6 měsíců od převzetí, protože tehdy platí, že byla přítomna už v okamžiku prodeje. V těchto případech je možné považovat, nový vůz, bezvadný vůz a definitivní odstranění vady. V tomto případě se s největší pravděpodobností nejedná o skrytou vadu ale o vadu zjevnou, která navíc nemá vliv na používání vozidla, tedy se jedná o vadu nepodstatnou. Z toho důvodu doporučujeme využít záruční opravy, dokud je vozidlo v záruce.

S pozdravem

Vaše Nároky.cz