Reklamace/e-shopy: Reklamace kopaček

Reklamace Reklamace zboží

V A... mi byla uznána reklamace kopaček. Při sepisování reklamace jsem ale uvedl vrácení peněz a v tuto chvíli mi prodejce chce vnutit stejné boty. Má na to právo, případně co můžu dělat. Děkuji Z.

Dobrý den,

zde záleží, bylo-li vadné plnění podstatným nebo nepodstatným porušením smlouvy. Je-li vadné plnění nepodstatným porušením smlouvy, má kupující právo na odstranění vady, anebo na přiměřenou slevu z kupní ceny. Pokud se však jednalo o podstatné porušení smlouvy a vy jste si vybral možnost odstoupení od smlouvy (tedy vrácení kupní ceny), musí prodávající volbu respektovat.