Reklamace/e-shopy: Reklamace ventilu u automobilu

Reklamace Reklamace automobilu

Hezky vecer, v srpnu 2017 mi servis v aute vymenil vadny EGR ventil. Po 15 měsících mi auto opet prestalo jezdit. Na diagnostice se ukazal opet spatny vetil. Rekli ze jde o reklamaci, ale ze si mam celou opravu znovu uhradit sama; ze se musi vadny EGR ventil poslat na reklamaci k vyrobci a ten uzna zda jde nebo nejde o reklamaci a podle toho mi vrati nebo nevrati penize. Ma pravo servis po me chtit penize, nemel by si vyřídit reklamaci s vyrobcem sam? Dekuji za odpověď. V. V.

Dobrý deň,

Vo Vašom prípade sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o skrytú vadu, nakoľko za skrytú vadu sa považuje vada, ktorú nebolo možné zákazníkom odhaliť. V prípade, že sa závada prejaví do 6 mesiacov bol by za to automaticky zodpovedný vo vašom prípade servis.

Nakoľko sa závada prejavila až po 15 mesiacoch, bude nutné preukázať, že táto závada bola už pri kúpe vozidla. Čo sa týka samotnej reklamácie EGR ventilu, tá by mala prebehnúť na náklady servisu/výrobcu. V tom prípade ale nebudete po dobu vybavenia reklamácie môcť využívať Váš automobil (pre chýbajúci ventil).
Servis teda vo Vašom prípade pravdepodobne chcel na Vaše náklady namontovať do vozidla nový ventil a v prípade, že sa preukáže, že vada na chybnom ventile bola už pri jeho kúpe, Vám vrátia peniaze.

S pozdravom,