Reklamace/e-shopy: Vrácení peněz za nepoškozené zboží

Reklamace Vrácení peněz

Zakoupila jsem 3 ks pyzama ve vietnamske prodejne a druhy den jsem je nesla zpet, protoze velikost vubec neodpovidala a vetsi by tez nevyhovovala. Chtela jsem penize zpet, protoze jsem zbozi vratila neposkozene. Bylo mi receno, ze mi penize nevrati, protoze si musim vybrat jine zbozi a dali mi jakysi poukaz, ovsem penize nevratili. Postupovali spravne?

Pěkný den,

v těchto případech prodejce nemá žádnou zákonem danou povinnost přijmout odstoupení od smlouvy z Vaší strany a nejspíš prodejna nenabízela žádnou možnost vrácení zboží či odstoupení od kupní smlouvy nad rámec zákona. Tedy dle všeho postupovali správně. Proto by ve Vašem případě byla na místě výměna zboží za adekvátní velikost, případně poukaz, který jste přijala.

S pozdravem, Vaše nároky.cz