Pracovněprávní nároky: Výplata bolestného při propuštění ve zkušební době

Bolestné Odškodnění za úraz Odškodnění

Dobrý den, stal se mi pracovní úraz. Vyplnil jsem formulář o bolestném. Předal zaměstnavateli. A ve zkušební době mi byl ukončen pracovní poměr. Jak je to s výplatou bolestného?

Dobrý den,

nárok na výplatu bolestného Vám i v tomto případě vzniká. Bolestné se stanovuje dle bodů, jejichž výši určí v posudku o bolestném lékař na oddělení pracovního lékařství a ty se pak znásobí hodnotou 250,- Kč. Bolestné by Vám mělo být vyplaceno po ukončení léčby a uplatnění u zaměstnavatele.