Reklamace/e-shopy: Zničená bunda v čistírně

Reklamace Ostatní

V cistirne mi znicili bundu, ktera stala 10000 Kc. Nechteji mi zaplatit kompenzaci, protoze je to pry technologicka vada bundy. Bunda jiz ale byla cistena a nikdy nebyl problem. Jak mohu dostat alespon nejakou kompenzaci?

Dobrý den,

pokud není možno se s čistírnou domluvit, bude nutné se svého nároku domáhat podáním žaloby k soudu. Obecně však platí, že každý, kdo od jiného převzal věc, která má být předmětem jeho závazku, nahradí její poškození, ztrátu nebo zničení, neprokáže-li, že by ke škodě došlo i jinak. Tato odpovědnost je objektivní, to znamená, že není třeba prokazovat samotné zavinění čistírny a čistírna se své odpovědnosti nezprostí ani tím, že by prokázala řádné dodržení všech technologických postupů.