Reklamace/e-shopy: Odstoupení od kupní smlouvy automobilu

Odstoupení od smlouvy Reklamace Reklamace automobilu

Přeji hezký den, zakoupila jsem vozidlo z dovozu (Ford Fiesta -2009) od soukromé osoby, při evidenční kontrole mě bylo sděleno, že je nečitelný WIn kod, mám nárok na odstoupení od kupní smlouvy. Prodávají o tom nechce nic slyšet . Děkuji.

Dobrý den,

obecně podle zákona má kupující při vadném plnění, které je podstatným porušením smlouvy, mimo jiné právo na odstoupení od smlouvy či na přiměřenou slevu z kupní ceny.

Doporučuji Vám zkontrolovat kupní smlouvu s technickým průkazem vozidla a s VIN kódy na autě, které jsou umístěny na více místech auta. Pokud VIN kódy nebudou sedět se smlouvou a technickým průkazem vozidla, máte tedy možnost od kupní smlouvy odstoupit. Záleží také na samotné smlouvě, zda máte uvedeno, že kupujete auto bez vad nebo s nějakými vadami.

VIN kód u vozidla je jedinečné identifikační číslo vozidla, které na sebe váže historii vozidla. VIN kód, který máte uvedený ve smlouvě, můžete také prověřit přes různé internetové stránky, kde se Vám po zadání kódu zobrazí zpráva s historií vozidla a dalšími údaji.

Kdybyste chtěla od smlouvy odstoupit a prodávající by s Vámi nespolupracoval, můžete si zadat případ na našich internetových stránkách www.vasenaroky.cz. Naši právníci Váš případ zdarma posoudí.