Reklamace/e-shopy: Reklamace automobilu po opakovaných vadách

Reklamace zboží Reklamace automobilu Ostatní

Dobry den, mam takovy problém pořídil jsem si auto na splátky. Bohužel se auto po 3 dnech vysypalo takže jsem chtěl uplatnin reklamaci. Na pobočce mi bylo zděleno že tito závadu mam pojištěnou (svíčky) že mi to v servisu vymění a pojištovna proplatí. Když sem se tohle dozvěděl tak jsem tak učil zajel do servisu a nechal vyměnit svíčky + cívku. Bohužel ani ne tyden a auto zase problém. Únik oleje (přesto že jsem den předtim měnil olej s filtr) zajel jsem tedy do servisu kde mi byl znovu olej vyměněn. Po 100km auto hodilo kontrolku chyba motoru a šíleně cukalo dojel jsem domu pouze na 2ku a to z odřenejma ušima. Pote co jsem dovezl auto do servisu jsem ndchal vyčistit škrtící klapku ktera evidentně byla problém protože byla zanesená. Ke vší smule se mi 3 dny na to stala zase ta sama vec chyba motoru + unik oleje. To už jsem to nevydržel a zajel jsem na pobočku že chci auto vrátit že za dobu co ho mam je bud v servisu nebo před barákem kde čeká na servis. Sepsal jsem na pobočce reklamační protokol stim že se vyjádření dozvim do pár dnu. Když mi přišlo vyjádření tak jsem se dozvéděl že reklamace byla zamítnuta na základě toho že na autě jsou věci které mají svou životnost tudiž si mužu sám za tyto problémy. Poté co jsem volal na reklamační oddělení že stim nesouhlasím že neni možne abych převzal vuz a po 3 dnech ho musel dávat do servisu stim že bych na autě cokoliv zničil ja. Pán na talefonu mi řekl že ty díly (Svíčky cívky) mají svou životnost at se nedivim. Nato jsem u odpovéděl že v autě jsou nové svíčky,cívky a že jsem už 3x měnil olej motoru a přesto všechno to ukazuje chybu motoru konkrétněji chybu na 2hem válci. Pán mi na tohle nijak neodpovéděl a pouze řekl že si mužu zažádat o novou reklamaci. Bohužel si myslim že tu reklamaci znovu zamítnou protože ví že je chyba na jejich straně a né umě. Proto se chci zeptat jak se nejlépe zbavit auta/Leasingu zbavit na toto auto. Děkuji P.

Dobrý den

Nutno upozornit, že v zásadě prodejce nezodpovídá za vady, o kterých jste při převzetí věděli, nebo je-li vada zjevná. Od leasingu můžete odstoupit do 14 dnů, a to i bez udání důvodu.

Pokud tuto lhůtu promeškáte, můžete od smlouvy odstoupit jen, pokud jste si to ve smlouvě ujednali nebo poruší-li strana smlouvu podstatným způsobem. Podstatné je takové porušení povinnosti, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala.