Reklamace/e-shopy: Reklamace přesáhla 30 dní

Reklamace zboží Reklamace Odstoupení od smlouvy

Dobrý den, chci se zeptat jak je u odstoupení od smlouvy z důvodu reklamace která trvá déle než 30dni? Zajímá mě hlavně jestli musím vrátit všechny věci který mám na kupní smlouvě nebo jen tu věc kterou reklamují? A jestli mohu vrátit i jiné věci které jsem si koupila k dané věci( konkrétně ke kočárku který reklamuji jsme koupili i autosedačku, rukávník a zavinovačka a to vše do barvy kočárku aby nám to ladilo) Děkuji za odpoved

Dobrý den,

ze zadání nevyplývají všechny okolnosti, které jsou nutné pro posouzení případu, obecně však je možné, sjednat dobu trvání reklamace delší než 30 dní. Pro právo na odstoupení od kupní smlouvy je také nutné, aby reklamovaná věc vadu měla. Pokud odstupujete od kupní smlouvy, pak můžete v rozsahu, který se týká reklamované věci. Samozřejmě reklamovanou věc vracíte včetně příslušenství např., pokud součástí kočárku byla i taška přes madlo, tak vracíte kočár i s taškou apod.

Co se týče ostatních věcí, které jste si zakoupila, tak pokud neodstupujete od kupní smlouvy jako celku a věci byly zakoupeny zvlášť, pak zde možnost odstoupení není.