Reklamace/e-shopy: Reklamace tepelného čerpadla

Odstoupení od smlouvy Reklamace Reklamace zboží

Dobrý den.V červnu 2017 nám bylo namontováno tepelné čerpadlo.Ještě než bylo uvedeno do provozu,byla nutná oprava přídavné nádrže,tekla.Poté se TČ nepodařilo spustit,kvůli vymazanému servru.Po znovu načtení servru se TČ spustilo,ale nefungovalo,odtekla mrazící kapalin.byl vyměněn ventilek a TČ čerpadlo fungovalo do dubna 2018,kdy opět unikla mrazící kapalina.Bylo zjištěno prosklé potrubí,zavařeno a doplněna kapalina.poté se TČ nechalo přes léto stát a v říjnu 2018 jsme ho chtěli spustit,bohužel nepovedlo se,opět to hlásilo únik kapaliny.Technik nám ale řekl,že kapalina neunikla,jen ji prý technik před tím nedoplnil dostatečně a kapalinu doplnil..Načeš TČ fungovalo dobře do teď,kdy se opět objevila mastná skvrna a TČ pracuje v hoším řešimu..Mám prosím nějaký nárok na odstoupení od smlouvy už teď? Nebo se musí potvrdit opět únik kapaliny? Nebo už by k odstoupení od smlouvy stačila jakákoliv závada? Techni mi totiž na dálku tvrdí,že se určitě nejedná o chladící kapalinu. Předem děkuji za odpověď,s pozdravem k.

Dobrý den,

nárok na odstoupení od kupní smlouvy vznikne v případě 3x stejné závady na předmětu koupě, anebo objeví-li se na předmětu 4 různé závady. Bohužel však s ohledem na odbornou otázku nedokážeme povahu závad posoudit a definitivnímu zodpovězení Vašeho dotazu ohledně odstoupení od kupní smlouvy by musel pomoci až znalecký posudek, který by povahu závad určil.