Reklamace/e-shopy: Skrytá vada automobilu

Ostatní Reklamace Reklamace automobilu

Dobrý den, mám dotaz ohledně možné reklamace automobilu. Koupil jsem automobil od právnické osoby (firemní vůz) a po 2 mesicich jsem musel dat na opravu loziska ulozeni motoru - skryta vada.. Ve smlouve mam napsano, ze kupuji vozidlo bez zavad. Vozidlo mam uz opraveno a cena opravy byla 5.000 kč. Mám v tomto případě nárok na zpětné uhrazení opravy? Předem děkuji za info. L. B.

Podle občanského zákoníku právo kupujícího z vadného plnění zakládá vada, kterou má věc při převzetí kupujícím, byť se projeví až později. Dá-li se prokázat, že tato vada nevznikla v době 2 měsíců, kdy jste s autem jezdil, máte právo na přiměřenou slevu z kupní ceny, což by v tomto případě byla cena opravy vozidla. Dále je ovšem vhodné podívat se do obchodních podmínek prodávajícího, zda pro uplatnění reklamace nepožaduje předepsaný postup.